Podsumowanie sezonu kolarskiego 2014

SAMSUNG

W roku 2014 sekc. Marcin Kasprzyk reprezentant Komendy Powiatowej Straży Pożarnej  w Bochni startował w cyklu wyścigów kolarskich „Puchar Polski w Kolarstwie Szosowym” o Puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej – 2014”.

Poszczególne etapy odbyły się w różnych regionach całego kraju.

Zawody, które były zaliczane do klasyfikacji generalnej to:

1.Wyścig w kolarstwie szosowym, 22 czerwca br., Lidzbark Warmiński.

2.Mistrzostwa Polski Strażaków w Kolarstwie Szosowym, 13 lipca br., Zawonia.

3.Wyścig w kolarstwie szosowym, 2 sierpnia br., Jastków k/Lublina.

4.Górskie Mistrzostwa Polski Strażaków w Kolarstwie Szosowym, 8 sierpnia br., Bukowina Tatrzańska.

5.Memoriał Stanisława Królaka, 24 sierpnia br., Warszawa.

Do klasyfikacji generalnej (końcowej) Pucharu zaliczone zostały wyniki najlepszych 3 startów danego zawodnika.

Punktowane starty naszego strażaka to:

1.Wyścig w kolarstwie szosowym, 2 sierpnia, Jastków k/Lublina gdzie sekc. Marcin Kasprzyk zajął 4 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 4 miejsce w swojej kategorii wiekowej (do 29 lat) zdobywając po 12 punktów w obydwu klasyfikacjach.

2.Górskie Mistrzostwa Polski Strażaków w Kolarstwie Szosowym, 8 sierpnia, Bukowina Tatrzańska.Na powyższym etapie Marcin Kasprzyk w klasyfikacji generalnej zajął 7 miejsce na 51 startujących strażaków PSP oraz 5 miejsce w kat. do 29 lat. Wyniki te pozwoliły na zdobycie 5 pkt. w klasyfikacji generalnej oraz 10 pkt. w kat. wiekowej.

Wraz z reprezentacją KW PSP Kraków w klasyfikacji drużynowej zajął I miejsce.

Mistrzostwa powyższe rozegrane zostały wspólnie z wyścigiem Tour de Pologne dla amatorów gdzie na 1389 startujących sekc. Kasprzyk M. zajął 70 pozycję.

3.Memoriał Stanisława Królaka, 24 sierpnia br., Warszawa.

Ostatni z start okazał się najlepszym, ponieważ sekc. Kasprzyk M. dojeżdżając na metę jako drugi strażak w stawce zdobył aż 16 punktów w klasyfikacji generalnej i 16 w swojej kat. wiekowej.

Klasyfikacja generalna mężczyzn rok 2014

W klasyfikacji generalnej o Puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w 2014 r.  sekc. Marcin Kasprzyk zdobywając 33 punkty uplasował się na 5 miejscu.

Klasyfikacja mężczyzn w kategorii A (do 29 lat)

W swojej kategorii wiekowej sekc. Kasprzyk M. zajął 4 miejsce z sumą 38 punktów.

W wyścigach brali udział m.in.: Komendant Główny PSP – gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz, zastępca Komendanta Głównego PSP nadbryg. Marek Kowalski oraz Zbigniew  Bródka –  Mistrz Olimpijski z Soczi w łyżwiarstwie szybkim.

Autor: mł.bryg. Cieśla Grzegorz, sekc. Kasprzyk Marcin